SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2011. április 1.

Ki mit tud? jellegű fellépésen mutatkoznak be a régió óvodái és iskolái

A Debreceni Campus Nonprofit Közhasznú Kft a „Debreceni Campus Nonprofit Közhasznú Kft tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységének fejlesztése” című TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0039 azonosító számú pályázat keretében 2010. szeptember 1. – 2011. augusztus 31. között hat intézményben különböző tanórán kívüli szabadidős programokat valósít meg. A program keretében az egyeki ETKIKI Többcélú Intézmény Móra Ferenc Általános Iskolában, a debreceni Empátia az Óvodáskorú Gyermekekért alapítvány Óvodájában, a balmazújvárosi Központi és Petőfi Sándor Kistérségi Általános Iskola, Kollégium és Nevelési Tanácsadóan, a hortobágyi Nyitnikék Óvodában, a Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskolájában és a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolájában a gyerekek számára szakkörök, tanórán programok biztosítják a szabadidő tartalmas eltöltését.

Az intézmények diákjainak a projektidőszak során 2 alkalommal lehetőségük van egy KI MIT TUD? jellegű vetélkedőn bemutatni, megmutatni a szabadidős tevékenységeken elsajátított ismereteket. Az első ilyen eseményre 2011. április 7-én 10 órától a Lovarda Egyetemi és Kulturális Központban kerül sor (4028 Debrecen, Kassai út 26).

Program:

10.00 Köszöntő

10.10 Empátia az Óvodáskorú Gyermekekért alapítvány Óvodája

a; „Törpe torna”

b; „Magyar népi gyermekjátékok”

10.25 Nyitnikék Óvoda, Hortobágy

„Hortobágyi ovisok a Hortobágyról”

10.40 DE Arany János Gyakorló Általános Iskolája

„Aranyosok zenés tornagyakorlata”

10.55 DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája

a; Móra Ferenc: A furulya

b; Leánykarikázó és Dél-Alföldi ugrós